Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тварин

24 квітня 2023 р. кафедрою ветеринарної медицини та фармації НФаУ проведено науково-практичний семінар «Біоетичні аспекти використання лабораторних тварин в експерименті: вітчизняний та міжнародний досвід», присвячений Всесвітньому дню захисту лабораторних тварин. У заході взяли участь 120 учасників: представники науково-дослідних установ: ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок (м. Львів), Національного наукового центру Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини (м. Харків), ДУ “ІПХС ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» (м. Харків); КП «Центр поводження з тваринами» (м. Харків); академічна спільнота, здобувачі факультетів ветеринарної медицини ЗВО України: Одеського державного аграрного університету (м. Одеса), Сумського національного аграрного університету (м. Суми), Білоцерківського національного аграрного університету (м. Біла Церква), Національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ), Державного біотехнологічного університету (м. Харків), Національного фармацевтичного університету (м. Харків), а також науковці з Інституту паразитології Біологічного центру Академії наук Чеської республіки (Чехія) та Турецького університету ім. Ататюрка (Турція).

З вітальним словом виступила проректор закладу вищої освіти університету професор Інна Владимирова, яка представила учасникам заходу відкриття скульптурної композиції «Феномен наук про здоров’я», що відбулося у рамках святкування 100-річного ювілею НФаУ. Ця скульптурна композиція символізує вдячність людства лабораторним тваринам за внесок у наукові відкриття стала першою в Україні. Також привітала учасників семінару декан факультету медико- фармацевтичних технологій професор Ольга Набока, яка наголосила на актуальності проблематики біоетичних аспектів використання лабораторних тварин в експерименті.

Були представлені доповіді студентів кафедри ветеринарної медицини НФаУ та запрошених спікерів Фотіна Г.А., д.вет.н., професор кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва, Сумський національний аграрний університет (м. Суми); Болотін В.І., к.вет.н., с.н.с., зав. лаб. вивчення бруцельозу, Національний науковий центр «Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини» (м. Харків). У рамках семінару учасники ознайомились із нормативно-правовою базою, що регламентує порядок роботи з лабораторними тваринами в освітній та науковій галузі, отримали інформацію про альтернативні методи використання лабораторних тварин в експерименті та загальні біоетичні аспекти створення та випробування ветеринарних препаратів.

Щиро вдячні всім за участь, жваву дискусію та зацікавленість до такої важливої теми, яка об’єднує науковців, освітян, громадських діячів, волонтерів та небайдужих громадян. Будемо раді наступним зустрічам!Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тваринНауково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тваринНауково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тварин Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тварин Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту лабораторних тварин